Zdrowie
Profilaktyka

Jakie funkcje pełni dno miednicy?

Należałoby mieć świadomość tego, że mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to bardzo ważna grupa mięśniowa, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują także w właściwej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Z tego względu każdy powinien w wartościowy sposób zadbać o to, aby były one nie tylko mocne oraz sprawne, ale również nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu oraz wybranych narządów w brzusznej jamie, co trudno również ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w adekwatny sposób staramy się uzyskiwać możliwie jak najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, oferować pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego typu przeszkodach szczególnie istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Oprócz tego pożądane byłoby zwrócić szczególną uwagę na określone ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na stojąco jak i na siedząco. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa między skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak sam skurcz, w trakcie prowadzenia kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Gdy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Ćwiczenia regularne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Zostaw komentarz