Zdrowie
Profilaktyka

Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Powinno się być poinformowanym, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub określane jako mięśnie Kegla, to ogromnie istotna grupa mięśni, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te utrzymują też w prawidłowej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Zatem każdy bez wyjątku powinien w pełnowartościowy sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko mocne oraz sprawne, ale również nie były nadmiernie napięte. Trudno także ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za prawidłowe utrzymanie moczu w naszym pęcherzu oraz niektórych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w profesjonalny sposób staramy się osiągać jak najbardziej przyjemne (jak to tylko możliwe) fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. Przy tego rodzaju problemach bardzo istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Na stojąca, na leżąco jak i na siedząco także można je wykonywać. Fakt dotyczący tego, iż przerwa między skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak skurcz, w trakcie wykonywania serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Gdy dojdziemy do wprawy, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej możliwej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia cykliczne wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to ogromnie ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz