Sport

W inauguracyjnym meczu mistrzostw świata Narodowa reprezentacja Kataru poniosła porażkę z narodową kadrą Ekwadoru w pierwszym spotkaniu mundialu rezultatem zero do dwóch!

Narodowa reprezentacja Ekwadoru wygrywa z drużyną narodową Kataru w pierwszym spotkaniu światowego czempionatu!

Mundial to futbolowa impreza, która ma miejsce raz na cztery lata. Na pewno fani piłki nożnej z całej świata czekają z niecierpliwością na pierwsze spotkanie turnieju. Przy mistrzostwach świata w Katarze, który zaczął się w poprzedni weekend było tak samo. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która wyglądała niesamowicie poprzedziła inauguracyjne spotkanie. Później jednak nadszedł czas na piłkę nożną i piłkarscy sympatycy znajdujący się na stadionie oraz przez odbiornikami telewizyjnymi wyczekiwali niesamowitego meczu. Piłkarze reprezentacji Ekwadoru naprawdę szybko strzelili bramkę i już od początkowych minut emocji nie brakowało. Już po trzech minutach Valencia trafił do bramki i mogło się wydawać, iż narodowa reprezentacja Kataru będzie miała naprawdę ciężko w tym pojedynku. Sędzia tego meczu zdecydował się jednak przeanalizować z pomocą systemu VAR prawidłowość tego gola i okazało się, iż w momencie zagrania napastnik był na pozycji spalonej. W tej sytuacji organizatorzy tych mistrzostw mieli więc wiele szczęścia.

Kadra Ekwadoru pomimo anulowania pierwszego trafienia nie miała w planach zaprzestać ataków. Piłkarze narodowego zespołu Ekwadoru atakowali i cały czas mieli pod kontrolą przebieg tego spotkania. Kilka minut później w sytuacji oko w oko z golkiperem drużyny narodowej Kataru odnalazł się zawodnik Ekwadoru i został przez niego powalony. Sędzia nie wahał się nawet przez chwilę i podyktował rzut karny, a bramkarzowi pokazał kartę. Rzut karny na bramkę zmienił napastnik drużyny Ekwadoru Emmer Valencia. W porównaniu do narodowej kadry Ekwadoru drużyna narodowa Kataru prezentowała się naprawdę kiepsko. Golkiper Ekwadoru przez dużą część spotkania był bezrobotny, gdyż po stronie piłkarzy Kataru nie było widać pomysłu na grę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wpadło drugie trafienie dla kadry narodowej Ekwadoru, a autorem kolejny raz był Enner Valencia. W trakcie I części tego spotkania nie oglądaliśmy już więcej goli. W trakcie drugiej połowy obie drużyny zdecydowanie zredukowały tempo i na boisku niewiele się działo. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 2:0 dla narodowej drużyny Ekwadoru, która bardzo dobrze rozpoczęła turniej. Drużyna narodowa Kataru natomiast jest w tym momencie w trudnym położeniu i może mieć problem z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy.