Sport

Triumf z drużyną narodową Korei Południowej wynikiem 4:1 - doskonały pojedynek narodowej drużyny Brazylii!

Klęska narodowego zespołu Korei Południowej w fazie pucharowej mistrzostw świata - reprezentacja Brazylii zbyt silna!

Aktualnie rozgrywane światowe mistrzostwa są niezwykłe na wielu płaszczyznach i nie da się temu zaprzeczyć. Właśnie skończyły się potyczki grupowe, więc nadszedł czas na to, co piłkarscy kibice najbardziej kochają. Oczywiście chodzi o fazę pucharową, gdzie nie ma miejsca na błędy i porażka eliminuje Cię z mundialu a także marzeń o zdobyciu mistrzostwa świata. Polska kadra narodowa poniosła klęskę w niedzielę z narodową kadrą Francji wyniki 1 do 3 i odpadła z mistrzostw świata. Jednak to nie oznacza końca doznań dla futbolowych fanów z naszego kraju, gdyż mundial nadal trwa. Z pewnością trzeba obserwować poczynania drużyny narodowej Brazylii, gdyż z meczu na mecz wygląda o wiele lepiej. Spotkanie 1/8 finału z narodową kadrą Korei Południowej było tego najlepszym przykładem, gdzie gracze zespołu narodowego Brazylii urządzili sobie strzelanie w pierwszej części. Już w 6. minucie została strzelona bramka numer 1 dla brazylijskiego zespołu narodowego, a jej strzelcem był Vinicius, który świetnie poradził sobie w polu karnym z defensywnymi zawodnikami przeciwnika.

Należy podkreślić fakt, iż dla Korei Południowej I połowa meczu była prawdziwą tragedią. Szczególnie, że pierwsza część skończyła się prowadzeniem kadry Brazylii rezultatem cztery do zera. Następne gole zdobyli Neymar Jr, Richarlison oraz Lucas Paqueta. Zgromadzeni na trybunach wielbiciele piłki nożnej mogli odczuwać satysfakcję, ponieważ mieli okazję oglądać prawdziwy popis narodowego zespołu Brazylii. W drugich 45. minutach tempo tego spotkania mocno spadło. Canarinhos próbowali budować następne akcje, lecz piłkarze kadry Korei Południowej bardzo dobrze się bronili. 15 minut przed końcem spotkania Korea Południowa zdobyła bramkę honorową, która była ozdobą meczu. Zawodnik reprezentacji Korei Południowej zdecydował się na strzał z daleka, a bramkarz narodowej kadry Brazylii nie miał szans na skuteczną obronę. W rozrachunku końcowym to starcie zakończyło się wynikiem 4:1 dla reprezentacji Brazylii, która w następnej rundzie zmierzy się z Chorwacją. Stawką tego meczu będzie kwalifikacja do półfinału mundialu i pewność walki o medale.